Майстер – клас з образотворчого мистецтва.
Тема: «Розвиток художньо – образного мислення на уроках мистецтва»
ТЛМ. Вчитель: Джурук Н.Л.
Навчальна мета:
ознайомити учнів з поняттям «замальовка», «натура»; навчити уважно спостерігати
за природою, малювати з натури об’єкти природи, оволодіти прийомами виконання
замальовки.
Матеріали та інструменти:
будь-які графічні матеріали (олівці, гелеві або кулькові ручки, фломастери),
гумка, аркуш формату А-
Зоровий ряд: різні рослини та їх
графічні замальовки. Приклади робіт(тут)
Приклад виконання завдання:
Тип уроку: комбінований урок.
Хід уроку:
1.Організаційний момент. Привітання. Перевірка готовності учнів до уроку.
2.Актуалізація опорних знань. Пригадайте з програми початкових класів, що таке графіка?
Які твори ми називаємо графічними? Які матеріали та інструменти використовує художник-графік?
Мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів
Розповідь вчителя
Усі графічні зображення, які виконуються художником, як правило, не є самоціллю: вони становлять необхідну сутність життя й діяльності творчої людини. Будь-яка замальовка, не говорячи вже про інші швидкі малюнки, стає для майстра живим матеріалом спостережень, вражень, міркувань і обов’язково коли-небудь знаходить творче застосування. У творчій діяльності художників, що працюють у різних жанрах і видах образотворчого мистецтва, рослини посідають неабияке місце, і це зрозуміло — жоден художник не може байдуже пройти повз світ рослин з його тонкими колірними співвідношеннями та насиченістю барв. Найбільш часто образи рослинного світу розкриваються художниками в таких жанрах станкового живопису, як натюрморт або пейзаж.
Короткочасні замальовки — це стисла, скупа за засобами розповідь про те, що зображується.
Послідовність виконання роботи:
1. Перед початком малювання слід уважно роздивитися натуру, зрозуміти її конструкцію.
2. Визначте місце майбутнього зображення на аркуші паперу.
3. Уважно роздивіться те, що маєте зобразити (визначте пропорції частин та загальну форму рослини);
4. Легкими рухами олівця намітьте майбутнє зображення, постійно порівнюючи його з натурою;
5. Видаліть за допомогою гумки всі зайві лінії;
6. З’ясуйте найсвітліші та найтемніші місця натури та тонові переходи між ними;
7. Не захоплюйтеся зображенням деталей, дивіться на зображення взагалі, постійно порівнюйте створюване зображення з натурою.
Поради
· Олівці повинні бути гострими. Гострі олівці добре промальовують дрібні деталі.
· Не поспішайте. Невеликі легкі штрихи дозволять вам створити чистий і пропорційний малюнок.
· В кінці можна ще раз пройтися по своїй роботі, затемнюючи певні ділянки накладенням тіней або роблячи їх більш чіткими.
· Практикуйтеся. Спробуйте робити замальовки великої кількості різних предметів, не переживайте про те, чи добре виглядають отримані малюнки (особливо спочатку). Не бійтеся експериментувати.
· Переконайтеся в тому, що вам зручно. Сидяче положення дозволить вам працювати довше.
Фізкультхвилинка. Зараз трохи з вами відпочинемо: Гра «Правда, що…» (Якщо твердження правильне хлопаємо в долоні, якщо помилкове — руки догори)
А) Червоний колір належить до холодних кольорів;
Б) До графічних матеріалів належить: олівець, туш, перо;
В) У живописі картини пишуть фарбами;
Г) Предмет із глини або пластиліну називають архітектурою;
Д) Фіолетовий колір утворюється при змішенні зеленого та червоного кольорів;
Е) До основних кольорів належить жовтий;
Є) Олівець—це графічний матеріал.
Самостійно практична робота учнів Виконання рослинних замальовок графічними матеріалами.
Підсумок уроку Перегляд, оцінювання та обговорення учнівських робіт. Д/з. Передивитися в Інтернеті різні варіанти графічних робіт. Розповісти про свої враження.
Хід уроку:
1.Організаційний момент. Привітання. Перевірка готовності учнів до уроку.
2.Актуалізація опорних знань. Пригадайте з програми початкових класів, що таке графіка?
Які твори ми називаємо графічними? Які матеріали та інструменти використовує художник-графік?
Мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів
Розповідь вчителя
Усі графічні зображення, які виконуються художником, як правило, не є самоціллю: вони становлять необхідну сутність життя й діяльності творчої людини. Будь-яка замальовка, не говорячи вже про інші швидкі малюнки, стає для майстра живим матеріалом спостережень, вражень, міркувань і обов’язково коли-небудь знаходить творче застосування. У творчій діяльності художників, що працюють у різних жанрах і видах образотворчого мистецтва, рослини посідають неабияке місце, і це зрозуміло — жоден художник не може байдуже пройти повз світ рослин з його тонкими колірними співвідношеннями та насиченістю барв. Найбільш часто образи рослинного світу розкриваються художниками в таких жанрах станкового живопису, як натюрморт або пейзаж.
Короткочасні замальовки — це стисла, скупа за засобами розповідь про те, що зображується.
Послідовність виконання роботи:
1. Перед початком малювання слід уважно роздивитися натуру, зрозуміти її конструкцію.
2. Визначте місце майбутнього зображення на аркуші паперу.
3. Уважно роздивіться те, що маєте зобразити (визначте пропорції частин та загальну форму рослини);
4. Легкими рухами олівця намітьте майбутнє зображення, постійно порівнюючи його з натурою;
5. Видаліть за допомогою гумки всі зайві лінії;
6. З’ясуйте найсвітліші та найтемніші місця натури та тонові переходи між ними;
7. Не захоплюйтеся зображенням деталей, дивіться на зображення взагалі, постійно порівнюйте створюване зображення з натурою.
Поради
· Олівці повинні бути гострими. Гострі олівці добре промальовують дрібні деталі.
· Не поспішайте. Невеликі легкі штрихи дозволять вам створити чистий і пропорційний малюнок.
· В кінці можна ще раз пройтися по своїй роботі, затемнюючи певні ділянки накладенням тіней або роблячи їх більш чіткими.
· Практикуйтеся. Спробуйте робити замальовки великої кількості різних предметів, не переживайте про те, чи добре виглядають отримані малюнки (особливо спочатку). Не бійтеся експериментувати.
· Переконайтеся в тому, що вам зручно. Сидяче положення дозволить вам працювати довше.
Фізкультхвилинка. Зараз трохи з вами відпочинемо: Гра «Правда, що…» (Якщо твердження правильне хлопаємо в долоні, якщо помилкове — руки догори)
А) Червоний колір належить до холодних кольорів;
Б) До графічних матеріалів належить: олівець, туш, перо;
В) У живописі картини пишуть фарбами;
Г) Предмет із глини або пластиліну називають архітектурою;
Д) Фіолетовий колір утворюється при змішенні зеленого та червоного кольорів;
Е) До основних кольорів належить жовтий;
Є) Олівець—це графічний матеріал.
Самостійно практична робота учнів Виконання рослинних замальовок графічними матеріалами.
Підсумок уроку Перегляд, оцінювання та обговорення учнівських робіт. Д/з. Передивитися в Інтернеті різні варіанти графічних робіт. Розповісти про свої враження.
Опановуємо нові технології навчання!

- Padlet (інформативна дошка),
- Whiteboard (дошка для малювання),
- LearningApps.org (тести, вікторини),
- Trello (інтерактивні проектні завдання).
Вся інформація для зручності учнів розміщена у власному блозі вчителя buzanova.blogspot.com. Бузанова І.М. щиро поділилася персональним творчим досвідом на сторінці у Viber - групі вчителів ХЕЦ.
Сьогодні 06.04.2020 року вчителі мистецьких дисциплін міста прийняли участь у відео – конференції на платформі Zoom з теми: «Дистанційне навчання на уроках ХЕЦ в умовах карантину». (35 учасників)
Вчителі ТЛМ Гуляєва К.В., ЗЗСО № 52 Кучерявенко І.В.,
ЗЗСО № 32 Несіна І.С., ЗЗСО 36 Примич К.О., ЗЗСО № 51 Коваленко Н.П. поділилися своїми наробками з дистанційної роботи з учнями на уроках ХЕЦ та надали рекомендації з користування різними он – лайн сервісами.
Молодці!Вітаю!
ВідповістиВидалитиДякуємо!
ВідповістиВидалити